Фактът за Земеделие, който никой не предполага

Фактът за Земеделие, който никой не предполага

Фактът за Земеделие, който никой не предполага

Blog Article

Вторият е интензификацията. Говорим за по-високи добиви от хектар чрез интензифициране, механизация, пресушаване, напояване и прилагане на торове и пестициди. Това повишава рентабилността и означава, че имаме нужда от по-малко земя за земеделието.

Храната е основна човешка потребност. Освен да са в достатъчно количество, нашите хранителни продукти трябва да са висококачествени и достъпни — с други думи, незамърсени и на приемливи цени.

Европейският пазар на трактори отчете значителен спад през първите седем месеца на…

Нужен ни е допълнителен ръст на ефективността в други части на хранителната система, като транспорт, търговия на дребно и потребление.

Използването на отпадни продукти от животновъдството, например за торене подобрява баланса на почвата.

Инфрачервена снимка на горните площи. Различните цветове показват съответно: здрави растения (червено), наводнения (черно) и нежелани пестициди (кафяво).

ЕС защитава наименованията на конкретни продукти, за да популяризира техните уникални характеристики, които ги отличават от останалите.

Subjects overview At a look Point out of Europe's environmentClimateEconomy and resourcesHealthNatureSustainability In-depth topics Agriculture and food systemAir pollutionBathing water qualityBiodiversity: condition of habitats and speciesBuildings and constructionChemicalsCircular economyClimate transform impacts, dangers and adaptationClimate modify mitigation: cutting down emissionsElectric vehicles EnergyEnergy efficiencyEnvironmental wellness impactsEnvironmental inequalitiesExtreme weather conditions: floods, droughts and heatwavesForests and forestryIndustryLand useNature protection and restorationNoise PlasticsPollutionProduction and consumptionRenewable energyResource use and materialsRoad transportSeas and coastsSoilSustainability challengesSustainability options Sustainable financeTextilesTransport and mobilityUrban sustainabilityWaste and recyclingWater Investigation and information overview Publications

Това наистина помогна да се предотврати свръхпроизводството и може да облекчи натиска върху околната среда, но може да се направи повече, например за намаляване Земеделие на зависимостта от минерални торове и пестициди.

ДФЗ осигурява допълнителни средства по помощта за застраховане, за да могат всички…

Няма връзка между селскостопанските производители и преработващите предприятия и така наречения вътрешен износ-туризма.

Историята на появата и развитието на селското стопанство започва далеч в миналото, и се е определяло от различни климатични условия, култури и технологии. В крайна сметка индустриалното земеделие базирано на големи площи от монокултури се е наложило като основен вид земеделие. Използването на изкуствени торове, пестициди, селекция на растенията, генно инженерство увеличават добивите на отглежданите културни растения, но водят със себе си редица екологични проблеми и проблеми със здравето на хората. По същия начин генното инженерство, използването на хормони на растежа, антибиотици и други химически продукти водят до увеличение на производството на месо и животински продукти, като например мляко.

Георги Тахов е доктор по икономика, специалност „Финанси, парично обръщение, кредит и застраховка“. Той притежава и магистърски степени по „Счетоводство и контрол“ от ВФСИ „Д.

Генно-модифицираните организми, използването на хормони на растежа и някои други химически продукти са забранени в редица страни, но намират широко приложение в САЩ и някои от развиващите се страни. Производството на храни и водните ресурси са два свързани глобални проблема, които са и ще бъдат предмет на дебати между регионите и страните. Намаляването и влошаването на качеството на водните запаси както и проблемите с глобалното затопляне включително влиянието му върху селското стопанство и обратното, влиянието на селското стопанство върху глобалното затопляне, са проблеми, за които трябва да работят заедно регионите и страните.

Report this page